ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ଙ୍କୁ ମୋଦି କହିଲେ କିଛି ଏପରି କଥା ଯାହା ରାଜନୀତି ଜଗତ ରେ ନିଆଁ ପରି ହେଉଛି ଭାଇରଲ..

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଙ୍ଗଳବାର ବିହାର ଏବଂ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ଏବଂ ଆରଜେଡି ନେତା ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କ ସମେତ ରାଜ୍ୟର ବହୁ ବିଶିଷ୍ଟ ନେତାଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ, ଯାହାର ଚିତ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି। ଏଠାରେ ପିଏମ ମୋଦୀ ଶତବାର୍ଷିକୀ ସ୍ମୃତି ସ୍ତମ୍ଭର ଉଦଘାଟନ କରିବା ସହ ଏକ ଚାରା ରୋପଣ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଏକ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ୍ ଏବଂ ଲାଇବ୍ରେରୀର ମୂଳଦୁଆ ମଧ୍ୟ ରଖିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ। ସମାରୋହ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସେଠାରୁ ଚାଲିଯିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କୁ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ପ୍ରକୃତରେ ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ପରେ ଯିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଏହି ସମୟରେ ସେ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ‘କିଛି ଓଜନ ହ୍ରାସ କର।’ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ପାଟିରୁ ଏବଂ ପରେ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ହସିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଚାଲିବା ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ତେଲୁଷୀ ଯାଦବଙ୍କଠାରୁ ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ପଚାରିଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଆରଜେଡି ମୁଖ୍ୟ ଲାଲୁ ଯାଦବ ପାଟନାରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଦିଲ୍ଲୀର AIIMS ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲାଲୁ ଯାଦବ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ସେ ମଧ୍ୟ ସମର୍ଥନ ସହ ଚାଲିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ସିସିୟୁରୁ ​​ଘରୋଇ ୱାର୍ଡକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ତେଜସ୍ୱୀଙ୍କୁ ଡାକି ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ପଚାରିଥିଲେ।

ଏହି ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ଭାରତ ଏକ ଗଣତନ୍ତ୍ର କାରଣ ଆମେ ସମନ୍ୱୟରେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁ। ଆମକୁ ପ୍ରାୟତ କୁହାଯାଏ ଯେ ଭାରତ ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ବଡ ଗଣତନ୍ତ୍ର। ମୁଁ ଚାହୁଁଛି ଦେଶବାସୀ ମନେ ରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆମେ କେବଳ ବଡ ନୁହଁନ୍ତି ଭାରତ ହେଉଛି ସମସ୍ତ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ରର ମାତା।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଅନେକ ଲୋକ କୁହନ୍ତି ଯେ ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ଯୋଗୁଁ ଭାରତରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଆସିଛି। ଏହା କରି ସେମାନେ ବିହାରର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଦେଲେ। ” ଏହି ସମୟରେ ସେ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଚମ୍ପରନ୍ ସତ୍ୟଗ୍ରହ ପରି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଆଜାଦିର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ (75 ତମ ବାର୍ଷିକୀ) ସହିତ ଏକକାଳୀନ ବିଧାନସଭା କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସର ଶତବାର୍ଷିକୀ ଉତ୍ସବ ଆୟୋଜନ କରାଯିବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ନୁହେଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.