ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ କରୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ସମ୍ପତି ର ଭାଗ ଏହାର କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆପଣମାନେ ଚକିତ ରହିଯିବେ…

ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟବସାୟ ଭାବରେ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପରିଗଣିତ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି ଭାରତର ସର୍ବବୃହତ କମ୍ପାନୀ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇ ଆସୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟର ବିଭାଜନକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ପୁଅ ଓ ଝିଅ ଅନେକ ପ୍ଲାନ୍ ଉପରେ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ବିବାଦ ନାହିଁ |

କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ବାପା ଧୀରୁଭାଇ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ଅନେକ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ଉଭୟ ପିତାଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟକୁ ନେଇ କୋର୍ଟରେ ପରସ୍ପର ସହ ଲଢେ଼ଇ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଶେଷରେ ଫଳାଫଳ ହେଲା ଏହା ହେଲା ଯେ କମ୍ପାନୀକୁ ଦୁଇ ଭାଗରେ ବିଭକ୍ତ କରାଗଲା ଆଉ ଏବେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିପରି ବାଣ୍ଟିବେ ସେଥିପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି |

ତେବେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ନିକଟରେ ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ସେ ଜିଓ ଟେଲିକମର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ଏହାକୁ ପରିଚାଳନା କରିବା ପାଇଁ ବଡ ପୁଅ ଆକାଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ଵ ଦେଇଥିଲେ ଆକାଶ ଅମ୍ବାନୀ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ କାମ କରୁଥିଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଏବଂ ଆକାଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନୂତନ ପିଢ଼ିଙ୍କୁ ନେତୃତ୍ୱ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଉଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି |

ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ତାଙ୍କ ସମସ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ତାଙ୍କର ତିନି ସନ୍ତାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମାନ ଭାବରେ ଭାଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ଆକାଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ଼ ଦାୟିତ୍ଵ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଇଶା ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି ସୂଚନା ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଇଶାଙ୍କୁ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହା ସେ ଘୋଷଣା କରି ପାରନ୍ତି ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସାନପୁଅ ଅନନ୍ତ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି କୁହାଯାଉଛି ଯେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ରାସାୟନିକ ବ୍ୟବସାୟରେ ତେଲର ଦାୟିତ୍ୱ ତାଙ୍କ ସାନପୁଅ ଅନନ୍ତ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ଦେବେ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ନୂତନ ପିଢ଼ିଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ଵ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.