ଅମିତ ସାହାଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ କମାନ୍ତି ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ, INCOME ଜାଣିଲେ ଆପଣ ହେଇଯିବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ…ଦେଖନ୍ତୁ

ବିଜେପିର ସଭାପତି ତଥା ଦେଶର ବର୍ତ୍ତମାନର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଯିଏକି ଚାନକିଆ ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା 2014 ନିର୍ବାଚନରେ ​​ତାଙ୍କ ରଣନୀତି ଯୋଗୁଁ ମୋଦୀ ସରକାର ବିଜୟର ବିଜୟ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ଆମକୁ ଅମିତ ସୂଚନା ପାଇଁ କୁହନ୍ତୁ 1982 ମସିହାରେ ଅମିତ୍ ଶାହା ଅହମ୍ମଦାବାଦର କଲେଜରେ ଛାତ୍ର ଥିବାବେଳେ ଶାହ ଏବଂ ମୋଦୀ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମୋଦୀ ଏକ ସଂଗୃହିତ ଥିଲେ ଏବଂ 1986 ମସିହାରେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ନୁହେଁ ବରଂ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୋନାଲ ଶାହାଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିବାକୁ ଯାଉନାହୁଁ 23 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅମିତ ଶାହା 1987 ରେ ସୋନାଲ ଶାହାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଯାହା ଏକ ବ୍ୟବହୃତ ବିବାହ ଥିଲା ମୋତେ କହିବାକୁ ଦିଅ ଯେ ଅମିତ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ଧନୀ ଗୁଜୁରାଟୀ ପରିବାରରୁ ଆସିଛନ୍ତି।

ଅମିତ ଶାହାଙ୍କର 6 ଭଉଣୀ ଅଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଜଣ ଚିକାଗୋରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ଭାଇ ନାହାଁନ୍ତି | ସେ ଘରର ଏକମାତ୍ର ପୁଅ ଏବଂ ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ପାଇପ୍ ବ୍ୟବସାୟ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୋନାଲ ମୂଳତ କୋଲହାପୁରର ଥିଲେ ଏବଂ ସେ କୋଲହାପୁରର ରାଜକୁମାରୀ ପଦ୍ମରାଜ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଅଧ୍ୟୟନ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ। ସେ ଭ୍ରମଣ, ସପିଂ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଗୀତ ଶୁଣିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି |

ଅମିତ ଶାହା ଏବଂ ସୋନାଲଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଏକ ପୁଅ ଜୟ ଶାହା ଅଛନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛି ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଜୟ ଶାହା 2015 ମସିହାରେ ish ଷିତା ପଟେଲଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ, 2019 ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଅମିତ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଗତ 7 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ 2012 ରେ ଅମିତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୋନାଲଙ୍କ ମୋଟ ଚଳନ ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି 11.79 କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିଲା।ଯାହା 2019 ରେ 38.81 କୋଟି ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା, ଏଥି ସହିତ 38.81 କୋଟି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରୁ ସେମାନେ 23.45 କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି, ଯଦି ସେମାନେ ଏହି ଦୁଇଟିର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି, ତେବେ ଏଥିରେ 27.80 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅଛି |

ସେଇ ପରି। 9.80 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସ୍ଥିର ଫିକ୍ସ ମଧ୍ୟ ଅଛି | 2017-18 ଆୟକର ରିଟର୍ଣ୍ଣ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଅମିତ ଶାହା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ଆୟ 2.84 କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି। ଏଥିରେ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଆୟ 53.90 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୋନାଲଙ୍କ ଆୟ 2.30 କୋଟି, ଯଦି ଦେଖାଯାଏ ସୋନାଲ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କଠାରୁ ଚାରି ଗୁଣ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରାୟ 90 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଅଳଙ୍କାର ରହିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଅମିତ ଅଳଙ୍କାର 34.11 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା | ଶାହା। 59.92 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସୋନାଲ ଶାହାଙ୍କ ଅଳଙ୍କାର |

Leave a Reply

Your email address will not be published.